KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038166
nr 1303 8166
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad, 1917. Olja på duk på pannå, 56x50 ca
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:31:23
22/1 17:06:32